تاریخ ارسال : ۹۸/۱۰/۱۰‍ معرفي دوره جامع تربیت درمانگر رواندرمانی کوتاه مدت عینی

Short Term Objective Psychotherapy


با تدريس دكتر عليرضا عابدین(دانش آموخته دانشگاه کالیفرنیا آمریکا)

نوعی از روان درمانی تحت عنوان روانپویشی کوتاه مدت در بین روانشناسان از محبوبیت خاصی برخوردار است. این درمان در جرگه درمان های روانکاوی است، و ضمن پایبندی به اصول بنیادی این درمان از نظر بزرگانی چون زیگموند فروید ، هارتمن، کلاین و… تأکید بر وجود و بروز مقاومت، پدیده انتقال و انتقال متقابل، مکانیزم های دفاعی و اهمیت اتحاد درمانی کارآمد.

تفاوت هایی با درمان روانکاوری کلاسیک دارد که نقاط ضعف آن درمان و طولانی بودنش را بر طرف کرده، در عین حال محدودیت های اجتماعی(فرهنگی) را نیز در این زمینه در نظر می گیرد. این رویکرد امروزه جزء درمان های اساسی و مؤثر در دنیا به شمار می رود .

محورهای اصلی روش درمانی کوتاه مدت عینی بر نوع رابطه درمانی و ماهیت افشاء متکی است. موضع فعال درمانگر و به کارگیری صحیح فنون در این رویکرد سبب می شود تا مراجع در کوتاه ترین زمان ممکن امکان شناسایی و لمس عمق احساس و افکار و تعارض خود را پیدا کند، از آسیب وارد شده در گذشته آزاد شود و از سطح سلامت روان بالاتری برخوردار گردد.

یکی از تفاوت های مهم این رویکرد با دیگر رویکرد های روانپویشی،استفاده از ابزار ها و تکنیک ها برای عینی سازی مکانیسم های دفاعی و احساسات است.بر اساس این رویکرد میتوان‌ با مداخلات هدفمند، مکانیسم های دفاعی را با کمترین میزان چالش پشت سر گذاشت و با سرعت بیشتر به عمق احساسات و تعارضات بیمار دسترسی پیدا کرد.

در این رویکرد،درمانگر به بیمار کمک می‌کند که موقعیتی که در آن آسیب دیده را بازسازی کرده و احساسات تجربه نشده گذشته اش را،حل و فصل کند تا بتواند با کودکی خویش ارتباط جدیدی بیافریند.

در همین راستا مرکز مشاوره طرحی نو، دوره جامع رواندرمانی پویشی کوتاه مدت عینی(STOP) را
برگزار می‌کند.
از ويژگي هاي برجسته اين دوره ميتوان به دانش نظري و تجارب بالینی دكتر عابدین در حيطه روانكاوي و روانپویشی اشاره كرد.

جهت مشاهده رزومه دکتر علیرضا عابدین اینجا کلیک کنید


ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.